Mozart a Salieri v KubBo Select

Divadelný skeč spojený s ochutnávkou cognacov

KubBo Select Vás pozýva na divadelné predstavenie v podaní divadla Veritas s názvom “MOZART a SALIERI” spojené s ochutnávkou cognacov Rémy Martin, ktoré sa uskutoční priamo v priestoroch KubBo Select 14.12.2012 o 19:00 hod.

Ochutnáte výnimočné cognaci Rémy Martin COEUR de COGNAC a Rémy Martin V.S.O.P. Mature Cask Finish v rôznych podobách.

Rémy Martin VSOP MATURE CASK FINISH
Tento cognac sa destiluje z hrozna, ktoré pochádza z najkvalitnejších a najlepšie položených oblasti Cognacu – Grande Champagne a Petite Champagne, ktoré sa označujú tiež ako „Heart of Champagne“. Vychutnávať ho môžete čistý alebo ako súčasť výnimočných miešaných nápojov. Koňak dozrieva v starých dubových sudoch po dobu jedného roka pred plnením.

Rémy Martin COEUR de COGNAC
Neodolateľná chuť vyzretého letného ovocia a neuveriteľná jemnosť, to sú prednosti nového Fine Champagne koňaku Rémy Martin nazvaného Coeur de Cognac. Maximálne citlivý proces spracovania, ktorý zachováva unikátnu chuť a arómu hrozna z výnimočných oblastí Petite a Grand Champagne. K ochrane ich vôňa a sladké vyzretosti sú využívané špeciálne destilačné prístroje a potom je koňak skladovaný v malých dubových sudoch.

Predstavenie divadelného skeču MOZART a SALIERI
Inšpirované osudmi geniálneho skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta a jeho menej talentovaného, zato úspešnejšieho rivala Antonia Salieriho. Hra zobrazuje večný konflikt medzi umelcom geniálnym a priemerným, skladateľom nekonvenčným a konvenčným, muzikantom rebelujúcim a oficiálnym, duchom slobodným a úradníckym. Je to ideálny priestor na oslavu hudby ,umenia, ale aj spoveď nás, obyčajných ľudí, od ktorých neraz zásadne závisí osud tých výnimočných…Kto zavraždil Mozarta, ktorý už ako zázračné dieťa cupital bratislavskými ulicami? Bol to Salieri, ktorý v Dóme sv. Martina oddane a poslušne dirigoval oslavné skladby pri príležitosti korunovácie cisára Leopolda? Podarí sa mu umlčať jedného z najvätších géniov svetovej hudby ?
V koncepcii Divadla Veritas objavíte fascinujúcich otázok viac… Oživujúcim prekvapením je aj živá hudba. / cajón, perkusie, gitara / Uvidíte legendu, ktorá je oprávnene atraktívnym magnetom – nielen pre divadelníkov, ale najmä pre vás, našich divákov.

Divadlo Veritas bolo založené na jar v roku 2005 a snaží sa o svojskú poetiku inscenácií, kombinuje klasické postupy divadla a svojsky ich inscenuje Vo svojich predstaveniach využíva živú hudbu.
Okrem mimoriadnej diváckej priazne je divadlo oceňované aj odbornou verejnosťou. ( Javisko, printové médiá, SRo, rádio Lumen, Regina, Devín, Viva, internetové portály a pod.).

HRAJÚ:
Wolfgang Amadeus – Mozart Mariana Benešová
Antonio Salieri – Viliam Čikovský

Hudba
cajón + perkusie, gitara

CENA LÍSTKA: 3eurá pre členov KubBo Select klubu / 5 eur pre ostatných
REZERVÁCIE: info@kubboselect.sk

POČET MIEST JE OBMEDZENÝ

Tešíme sa na Vás.

 

Recent Related Posts