Novinky v Kubbo Select December 2020

Mladé vina 2020 v predaji!

 

O mladých vínach síce netreba veľa hovoriť, ale treba ich najmä piť – no pripájame zopár stručných charakteristík od nás ;)

Kaschauer Cabernet Sauvignon Rosé 2020 Ostrožovič -

Cabernet Sauvignon je jednou z najrozšírenejších modrých muštových odrôd viniča na svete a často je označovaný aj ako kráľ modrých muštových odrôd.

Ilustrácia je inšpirovaná príbehom o sv. Alžbete Uhorskej (Durínskej) kedy premenila chlieb na ruže – symbol dobročinnej lásky. Tradičná grafická technika linorytu odkazuje na stredoveké obdobie v ktorom žila. Sv.Alžbeta je patrónkou charity – nech pitie tohto krásneho vína Vás privedie na ušľachtilé myšlienky a dobré skutky!

Purus Veltlínske Skoré Červené 2020 - Strapec je naružovelej, mierne fialovej farby – odtiaľ ten názov “červené” hoc ide o biele víno.;) Víno je príjemné, má nevtieravú vôňu. Pripomína hruškové tóny, jemné kvetinové tóny  a agátový med. Doporučujeme: rybie špeciality, husté polievky, omáčky, studená kuchyňa

Nichta 66 Muškát a Cabernet Sauvignon Rosé – pre milovníkov sladkých nízko-alkoholových vín je každoročne príchod tejto dvojičky “malým” sviatkom. Označenie “66″ odkazuje na zbytkový cukor vo víne ;)

Strekov 1075 Bob - 100% Modrý Portugal. Hrozno bolo zberané z kolíkového vinohradu vysadeného v roku 2012, ktorý je od počiatku v BIO režime. Po dvojtýždňovom kvasení v čiastočne otvorených kadiach bolo  víno pretočené do 2.500 litrového dubového sudu.

Supertea čaj je super chutný. 

Spája starodávnu tradíciu výroby čaju z ďalekého Východu so škandinávskym minimalizmom a dizajnom. Vyrábaný v malom množstve iba čisto z prírodných 100% organických ingrediencií. Navyše v krásnom balení, ktoré je priateľské k planéte- od biologicky odbúrateľných filtrov až po recyklovaný papier. Firma Teministeriet sídli v Malmö vo Švédsku.

Teministeriet prináša okrem Supertea aj edíciu Moomin - kolekcia s lesným ovocím. Postavička Moomin žije v Moominvalley, obklopený horami, lesmi a morom- perfektná inšpirácia pre Váš čaj! Ak nepoznáte túto rozprávku určite to rýchlo napravte!;)
Mixit – čerstvo upečené voňavé oriešky z pece zo Slovenska!
Pikantné korenisté, chilli a med, sezamové alebo aromatické s rozmarínom. Nezabudnite k nim dobré víno alebo drink!
Tuniak Santa Catarina

Santa Catarina prináša na Váš stôl toho najlepšieho tuniaka pripraveného podľa remeselných metód používaných starými majstrami v konzervárenstve. Tuniak sa loví v Azorskom mori spôsobom, ktorý je bezpečný pre životné prostredie, následne sa ručne spracováva, vrátane prípravy všetkých prísad, plnenia a označovania.
Ručne robené pralinky Forra z Košíc priniesli nové chute!
Forra ručne robené pralinky z Košíc nepoľavujú a milovníkov čokolády vedia vždy niečim novým prekvapiť a potešiť.Pralinková alko Forra kolekcia, ktorá bola inšpirovaná naším sortimentom v sebe skrýva lahodné pralinky s rumom, whisky a borovičkou!
Novinkou, ktorá získala veľký úspech aj na súťaži v Anglicku (Great Taste Award) je Tabaková kolekcia! Milovníkov cigár prekvapí tak známa chuť na jazyku;)
Tabakovú kolekciu v krásnom balení zatiaľ nájdete exkluzívne len v Kubbo Select.

A pre tých ktorí ľúbia karamel a oriešky v čokoláde je tu novinka Forra Karamel a Gianduja (gianduja je oriešková pasta, ktorá sa pripravuje tradičným postupom už od roku 1852. Jej pôvod je v meste Turín v Taliansku)

Sardinky aké ste vždy túžili ochutnať! 
Spoločnosť Pinhais vznikla v Portugalsku v roku 1920 a odvtedy ostáva verná tradičnému spôsobu výroby sardiniek, ktorý zaručuje najvyššiu kvalitu a chuť. Tajomstvom ich úspechu sú iba tie najlepšie ryby ručne spracované, čerstvé lokálne suroviny a najmä dokonalý (tajný) recept. Nezabudnite ich kombinovať s vínom!;)
Nazdravie!:)
Recent Related Posts