Ochutnávka vín “Pýcha Argentíny” (vinárstvo Achaval-Ferrer)

Všetkých milovníkov červených vín pozývame na exkluzívnu ochutnávku vín odrody Malbec od najvyššieho hodnoteného producenta Malbecov na svete argentínskeho vinárstva Achaval-Ferrer.

Achaval Ferrer vznikol ako projekt štyroch argentínskych obchodníkov a dvoch talianskych vinárov. Spojila ich túžba vyprodukovať vína extra triedy, ktoré by ponúkli svetu výnimočnú kvalitu so zachovaním posolstva terroiru argentínskej Mendozy. Vznik sa datuje rokom 1988. V tom čase väčšina producentov v Argentíne považovala vinohradníctvo sa druhoradé, oveľa väčší dôraz sa kládol na prácu v pivniciach. V Achaval Ferrer vedeli od začiatku že chcú byť iný. Základom ich ikonického štýlu sa stali vína zo starých vinohradov s veľmi nízkym výnosom a limitovanou produkciou. Charakteristiku ich vín je od začiatkov možné zhrnúť do troch slov – intenzita, komplexnosť a elegancia. Vinárstvo v súčasnosti produkuje päť vín, každé s veľmi individuálnou osobnosťou. Vynikajú v tom, čo by ste od argentínskych vín očakávali a na viac ponúkajú zriedkavú vyváženosť bohatosti, sviežosti a elegantného klasicizmu.
Achával-Ferrer v súčasnosti s prehľadom vedie väčšinu relevantných odborných hodnotení Malbecu.Periodikum Wine Spectator k dnešnému dňu hodnotil viac než dve tisícky argentínskych Malbecov a z prvej pätnástky najvyššie hodnotených vín je neuveriteľných trinásť práve od Achavalu. Robert Parker hodnotil za svoju existenciu viac než 1500 vín tejto odrody a vinárstvu z prvej desiatky patrí 6 pozícií. Výsledky, ktoré sú vo svete vína skutočne jedinečné.

Ochutnáte kolekciu unikátnych vín, z ktorých väčšina je beznádejne vypredaná. Pár ich budete môcť teraz vyskúšať…

Vína zaradené na degustáciu:
(Pravdepodobne najvyššie hodnotená zostava Malbecov v rámci degustácií na území Slovenska.)

Achaval Ferrer Malbec 2012
Robert Parker 91 bodov, Wine Spectator 91 bodov

Achaval Ferrer Malbec 2011
Wine Spectator 92 bodov

Achaval Ferrer Finca Mirador 2011
Wine Spectator 96 bodov

Achaval Ferrer Finca Mirador 2010
Wine Spectator 94 bodov, Robert Parker 95 bodov

Achaval Ferrer Finca Mirador 2007
Wine Spectator 94 bodov, Robert Parker 94 bodov

+ prekvapenie.

KEDY: 19.2.2015 o 18:30 hod.

KDE: KubBo Select, OC Galeria, Toryska 5, Košice

Cena za osobu: 29eur
Cena pre členov KubBo Select klubu: 26eur

Počet miest je obmedzený
rezervácie: info@kubboselect.sk

Tešíme sa na Vás!

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/593787790721163/

 

Recent Related Posts