Vína mesiaca APRÍL 2024 v Kubbo Select

Oživte jarné chvíle s naším výberom vín!

Jarný výber

Bott Frigyes Veltlínske zelené 2022
biele, suché
100% Veltlín zelený
13% alk
Príjemná, postupne sa uvoľňujúca vôňa, na nose tóny zrelej hrušky, broskyne, nuansy bylín.  Ovocie je podfarbené jemnou korenistosťou.  Stredne plná chuť je veľmi príjemná a komplexná. Na jazyku cítiť bohatú štruktúru a telo vína, ovocie sa prelína s dotykmi korenia a minerálov.
Plnené bez čírenia a filtrácie, celkový obsah siričitanov len 30 mg/liter.
Párovanie: Univerzálny spoločník pri stole. Výborné ako aperitív, ale skvelo doplní aj šaláty, predjedlá, biele mäso či ryby.
Bodegas Bhilar Plots Blanco 2020
biele, suché
90% Viura, 10% Garnacha Blanca
13,5% alk
Víno je minerálne, výrazné s citrusovým dotykom. Víno macerovalo so šupkami, stále má výrazne zachovanú ovocnosť a sviežosť. V aromatike jemné nuansy mandlí a citrusovej kôry. Vysoká viskozita s bielym ovocím a nádychom guavy.
Párovanie: Skúste ľahšie predjedlá, tapas, ryžové jedlá, cestoviny, biele mäso, či ryby.
Purus Kugel Rizling vlašský
biele, suché
100% Rizling vlašský
13% alk
Rizling vlašský macerovaný 20 hodín na šupkách je komplexné priamočiare víno. Krásne harmonické, s ovocnými arómami, ktoré dlho doznievajú v ústach. Pocit šťavnatosti prevažuje nad pocitom že víno je suché, intenzita chute pôsobí jemne sladko. Vegánske.
Párovanie: Grilované kuracie mäso so smotanovo – hubovou omáčkou, ale aj grilované sladkovodné biele ryby.
Malbec – Víno plné vášne!
Malbec
Portillo Malbec
červené, suché
100% Malbec
13% alk
Jasná a intenzívna fialovočervená farba. Vo svojom ovocnom charaktere vyniká najmä červené ovocie. Vyvážené a intenzívne víno s jasným odrodovým charakterom, v ktorom sa prejaví krásna šťavnatosť spolu s ovocnosťou, ktoré su vyvážené zrelými tanínmi.
Párovanie: Ideálny spoločník k červenému mäsu, empanádam, či vyzretému ovčiemu syru Manchego.
Colomé Auténtico Malbec 2021
červené, suché
100% Malbec
14,5% alk
Intenzívna a hlboká, takmer čierna farba s fialovými odleskami. Vo vôni dominujú zrelé čučoriedky, ostružiny a višne v kombinácii s dotykmi kávy, čokolády, korenia a minerálov. Chuť je výrazná a bohatá s dlho pretrvávajúcim ovocno-zamatovým záverom.
Párovanie: Skvelý partner k červenému mäsu a divine. Nakoniec, čo iné k parádnemu Malbecu než poriadny steak.
Amalaya Corte Único 2021
červené, suché
90% Malbec, 5% Cabernet Sauvignon a 5% Tannat
14,5% alk
V intenzívnej vôni explózia zrelých tmavých bobuľovín s jemnou džemovou linkou, sliviek, čokolády, kvetov a korenia. V ústach plné a koncentrované, štruktúrované mladé taníny predpovedajú veľký potenciál. Chuť  zrelého čierneho ovocia so stopami džemu, čokolády, kávy, tabaku a korenia. Ovocno-bylinný záver s minerálnou linkou.
Párovanie: Výborne sa hodí k steakom, jahňacine či ku grilovaným rebierkam.
Kde sa rodia šťastné chvíle vo forme každej kvapky vína? Jednoznačná odpoveď je: Pivnica Čajkov
Pivnica cajkov
Pivnica Čajkov Red Gull 4
šumivé, suché
Frankovka modrá, Pesecká leánka
12,5% alk
Malinovo-jahodová limonáda s výbornou aciditou a divokým nádychom kvasiniek a sopečného popola, ktorý pripomína slaný karamel. Na nose i jazyku koše červeného ovocia, maliny, jahody, kôstkoviny a červené ríbezle. Chuť je príjemne štrukturovaná, plná hravosti a šťavnatosti.
Párovanie: Skúste k rybám, darom mora s rajčinovou omáčkou, červeným cestovinám či pizzi, Podávajte mierne podchladené pri teplote 7 až 9 °C.
Pivnica Čajkov Godfather 2022
oranžové, suché
100% Pinot Gris ( Rulandské šedé )
13,5% alk
Typická tmavšia farba s pomarančovými odleskami odkazuje na dlhší kontakt so šupkami. Intenzívna parádna vôňa, na nose kandizované ovocie, sušené byliny, marcipán, sladké korenie, tóny medu a minerálov. Pôsobivá až éterická minerálno-slaná chuť, výborná acidita zvýrazňuje sviežosť a šťavnatosť.
Párovanie: Výborne sa páruje s bohatšími prevedeniami bieleho mäsa, teľacinou či mastnejšími rybami. Samotný vinár odporúča šafranové rizoto a osso bucco.
Pivnica Čajkov Rustical Pesecká leánka 2022
biele, suché
100% Pesecká leánka
12,5% alk
Na nose biele ovocie, bylinné tóny, muškátový oriešok, dotyky lesného medu a minerálov. Na jazyku sa prelínajú tóny zrelého žltého jablka, hrušky, marhule a citrusov, mandlí a minerálov.
Príjemná kamenná  kyselinka dodáva sviežosť a šťavnatosť, letmý dotyk trieslovín  zvýrazňuje štruktúru. Bohatšia verzia čajkovskej Leánky v aristokratickom prevedení s lahodnou piteľnosťou!
Párovanie: Výborné samé o sebe pri posedení s priateľmi. Príjemný spoločník k hydine – i mastnejšej, teľacine či stredne ťažkým rybám.
Pivnica Čajkov Vulcanica 7
šumivé, suché
Pesecká leánka, Pinot Gris ( Rulandské šedé )
12,5% alk
Vulkanická vôňa, kvasnicové tóny zmiešané s lesnými jahodami, marhuľami a kvetmi. Stredne plná krémová chuť s jemným maceračným štychom, výborná sviežosť a šťavnatosť vďaka pekne integrovanej kyselinke. Herbálno-ovocné tóny podfarbuje slaná mineralita sopečného popolového tufu s jemnou zemitosťou v pozadí.
Párovanie: Vulcanicu vrelo odporúčame spárovať sólo samú so sebou! Ale v pohode aj ako aperitív, stredne ťažké i ťažšie ryby, hydina. Podávajte radšej kúsok podchladené na 6 až 8 °C.
Recent Related Posts