Vína mesiaca apríl v Kubbo Select

V mesiaci apríl sme si pre Vás pripravili v zvýhodnených cenách tieto vína:

1. Ikonická odroda mesiaca: MALBEC (viac info nižšie) – Nechajte sa zlákať odrodov, ktorá ma pôvod vo Francúzsku, no aktuálne sa jej najviac darí v Novom svete.

2. Vína mesiaca: “NEFILTER A BEZ SÍRY” (viac info nižšie) – bez zásahové vína, potešia vaše zmysly

 

1. Ikonická odroda mesiaca: MALBEC

Malbec je odroda, ktorá pochádza z Francúzska, ale ideálne podmienky našla v Južnej Amerike, predovšetkým v Argentíne. Vysoké nadmorské výšky, nízky ročný úhrn zrážok a vysoká teplotná amplitúda medzi dňom a nocou- vďaka tomu sú vína komplexné, majú dostatok príjemných kyseliniek a výraznú odrodovú aromatiku.

  • Amalaya Malbec 2019 (oblasť Salta, Arg.) - intenzívne podmanivo ovocné, s dominanciou zrelého červeného ovocia, čokolády spolu s dotykmi kvetov a korenia. Krémovú chuť podčiarkujú tóny čiernych a červených bobuľovín.  25% vína zrelo 10 mesiacov v sudoch z francúzskeho duba, zvyšok v nerezových tankoch na jemnom sedimente. Vychutnajte si ho tradične k červenému mäsu, ale skúste aj hubami plnenými pečenými paprikami a k modrému syru.
  • Amalaya Malbec Corte Único 2019 (Salta, Arg) 2019- Prémiový malbec zrodený z kamenistých pôd. Explózia zrelých bobúľ s jemnou džemovou linkou, sliviek, čokolády, kvetov a korenia. V ústach plné s chuťou zrelého čierneho ovocia so stopami džemu, čokolády, kávy, tabaku a korenia. Ovocno-bylinný záver. Výborne sa hodí k steakom, jahňacine, či ku grilovaným rebierkam.
  • Colomé Malbec 2019 (Salta, Arg)  - Bodega Colomé bola založená v roku 1831, čím je najstarším producentom vín Argentíny. Časť hrozna v tomto víne pochádza z najvyššieho vinohradu Južnej Ameriky 3111m.n.m.. Výrazné tóny zrelého červeného a čierneho ovocia – čučoriedok, černíc, malín a čerešní. Nasledujú jemné dotyky kvetov, kávy a korenia. Hlboká tmavá fialovo-červená farba. Ideálny partner k hovädzím steakom, či k divine.
  • Norton Malbec Barrel Select 2020 (oblasť: Mendoza, Arg) Vinárstvo založil v roku 1895 inžinier Edmund Norton, ktorý do Argentíny prišiel pomôcť stavať železnicu cez pohorie Andy. Zamiloval sa do miestneho terroiru a otočil svoj život o 180°. Aromatika prináša slivkový lekvár s dotykom vanilky a mäty. V robustnej chuti dominujú jemné taníny. Sviežosť vína podporuje dlhý, korenistý záver. Možno párovať s rôznymi variáciami červených mias, vrátane hamburgeru.
  • Gran Mascota Malbec 2017 (oblasť Mendoza, Arg.) – V chuti výrazné kôstkové ovocie a horúce maliny s vanilkovým krémom. Vo vôni čerešne a korenie. Vyzrievalo 18 mesiacov vo francúzskych sudoch.  Odporúčame divinu, či červené mäso, prípadne aj grilovaný losos.

 

2. Vína mesiaca: “NEFILTER A BEZ SÍRY”

Nalaďťe sa spolu s nami na očakávaný festival krásnych vín “Víno je odpoveď” a nechajte sa zlákať naturálnymi remeselnými vína, ktoré vznikajú bez výrazných zásahov (bez pridania selektívnych kvasiniek, bez použitia herbicídov a pesticídov vo vinohradoch, bez filtrácie a bez alebo s min množstvom síry!)

  • Víno Vdovjak Winetoo - cuvée odrôd Furmint a Lipovina. Víno na každý deň, ideálne na rodinné grilovačky či oslavy. Vyrobené z Furmintu a Lipoviny- ročník 2017 mu dáva eleganciu, 2018 potrebnú silu a 2020 sviežosť. Základom sú dva ročníky 2017- vyzrievané v dubových sudoch a 2018- vyzrievané v nereze. V tom najkrajšom pomere sa víno prečírilo kvasnicami zo šťavnatého ročníka 2020 a opäť ponechanlo vyzrievať v dubových sudoch. Nefiltrované a nečírené. Skvelý spoločník k ľahkým predjedlám, grilovanému bielemu mäsu, zelenine, či k rizotu.
  • Marvla Tindo Konkrétny Veltlín z Eleny 2019 - Krásne minerálny “konkrétny” Veltlín z  betónového vajíčka, ktoré víno pomáha udržať svoju ovocnosť. Elegantná vôňa s úžasnou mineralitou, jemným nádychom zrelého bieleho ovocia a kameniny tufového podložia. Víno má príkladnú štruktúru a vyvážené kyselinky. Finišuje v príjemne dlhej ovocnej dochuti s jemným nádychom bieleho korenia.Výborne ladí s ľahkými úpravami bieleho mäsa, či rýb. Skvelé k Veľkonočnej šunke!
  • C Winery Ardea Riesling Pet Nat- Prírodné šumivé vína z rady Ardea sú ako volavka, pripravené bleskurýchlo „zaútočiť“ na vaše zmysly. Sú opojné, krásne minerálne a iskrivo svieže! 100% Rizling. Marhuľovo-citrusový “dezert”, ktorý svojou iskrivou sviežosťou výborne ladí k cestovinám s bielou omáčkou, zrejúcim syrom a sušenému ovociu. Neváhaj si ho vychutnať s ľadom.
  • Krásná Hora La Blanca 2021- mix niekoľkých viníc, niekoľkých tratí a niekoľkých odrôd. Základom je Rizling rýnsky, doplnený o Sauvignon Blanc, Gewurztraminer, Pinot Blanc a Neuburger – celá táto časť kvasila na šupkách a tvoria plný stred vína. Víno bolo fermentované spoločne so šupkami spontánne bez pridaných kvasiniek. Časť vína kvasilo v starších dubových sudoch, časť v nerezových tankoch. Výsledkom je ľahké, svieže a extrémne piteľné víno, ktoré má ale dostatočne plné telo a dlhé doznievanie. Mix odrôd sa postaral o vôňu kvetín, citrusov a bylín. Chuť je bohatá ovocná s osviežujúci kyselinou. Skvelá kombinácia s tradičnými jedlami ako tvarohová pomazánka, pečené kura, rizoto.
  • Bott Frigyes Just Enjoy White 2019 - “Základné” biele víno z rady Bott Frigyes, ktoré si jednoducho užijete. Skvelé piteľné víno na bujaré oslavy, aj romantické večery. Na prvý nádych je ľahko rozpoznateľný Tramín, neskôr sa rozvinú marhule, korenie a lúčne kvety. Výrazná plná chuť bieleho ovocia, citrusov a lúčnych bylín. Príjemná kyselina dotvára sviežosť, šťavnatosť a charakter. Ostáva dlhý korenistý záver s citrusmi. Vyzdvihne pikantné jedlá, najmä ázijskú kuchyňu s bielym mäsom alebo darmi mora. Poteší pri šaláte s avokádom alebo kozím syrom.
Láka Vás svet prírodných vín – nepremeškajte výnimočnú príležitosť stretnúť osobne viac ako 20 vinárskych osobnosti, ktorých spája spoločná myšlienka remeselných vín na festivale VÍNO JE ODPOVEĎ (predtým známy ako NATURA VINUM), ktorý sa koná už 30.4.2022 v Košiciach – viac info TU. 

 

Recent Related Posts