Február 2016 s KubBo Select

Február 2016 s KubBo Select to je:

Ochutnaj OMG chvíle!
Žufánek OMG gin (Oh My Gin) z rodinnej destilérky Žusy (Slovácko, Morava) patrí medzi svetovú špičku. Prestížny magazín Eye For Spirits ho zaradil svojim hodnotením 10/10 medzi TOP 8 ginov sveta, súčasne ho zaradil medzi medzi TOP10 destilátov sveta! Viac info o destilérke TU.

Počas mesiaca február vám ku každej fľaši OMG ginu pribalíme remeselne vyrábané toniky Thomas Henry, ktoré patria medzi to najlepšie čo barová scéna dnes používa do miešaných nápojov.

Potešte svoju lásku miešanými nápojmi, ktoré si ľahko pripravíte – Oh My Girl s Cherry tonikom alebo Oh My Guy s Spicy Ginger tonicom.

Šumivé víno mesiaca
Filanda Rosé Pinot Nero VSQ Riserva Brut (2013/2014)

Filanda Rosé Pinot Nero VSQ Riserva Brut je talianske ružové víno z oblasti Veneto. Víno vyrába Bortolomiol.

Zloženie vína:
100% Pinot Noir, zbytkový obsah cukru 10,00 g/l.
Charakteristika vína:
Filanda Rosé sa vyrába z hrozien Pinot Noir, pochádzajúcich z oblasti Oltrepò Pavese. Po starostlivom dozrievaní víno rozvinulo svoju nádhernú ružovú farbu, ktorá je jemná a intenzívna zároveň. Víno je nesmierne svieže, má pestrú paletu vôní s tónmi ovocia, kvetov, čierneho korenia a škorice. Na jazyku je elegantné a vyvážené, s veľmi dobrým telom.
Gastronómia:
Skvelý partner k bohatej rybacej polievke s paradajkami, alebo k chutnej cibuľovo – syrovej polievke. Fantastické spojenie s korenistými jedlami, do ktorých vnáša svoj exotický charakter.

 O VINÁRSTVE – Bortolomiol – vinárstvo pod taktovkou žien!
Prvé zmienky o rodine Bortolomiol sú datované z polovice 18. storočia. Už v tej dobe Bartlomeo Bortolomiol sa venoval výrobe vína. Bartolomeo strávil celý život pestovaním hrozna na stráňach Valdobbiadene a svojím potomkom vštepoval lásku k zemi a schopnosť dostať “to“ najlepšie z nej. Jeho posolstvo si dokonale osvojil Giuliano Bortolomiol, ktorý založil spoločnosť a zasvätil jej prakticky celý svoj život.

V dnešnej dobe sú to Giulianove dcéry Maria Elena, Elvira, Luisa a Giuliana, ktoré pokračujú v jeho “misii“ spoločne s ich matkou Ottaviou a enológom Gianfrancom Zanonom. Ich cieľom je produkcia špičkových vín a zachovanie silných väzieb spoločnosti k zemi a k jej histórii.

Vína mesiaca február

 TOKAJ MACIK WINERY GRAND CUVÉE (polosladké)
Preslávené cuvée Macikovcov – zmes tokajských odrôd podľa utajenej receptúry. V tomto víne sa snúbi vôňa kvetov bielych ruží a vôňa prezretého ovocia. Prekvapí Vás sladkastá chuť čerstvo natrhaných strapcov hrozna, ktorá sa prelína so sviežosťou vinohradníckej broskyne. V cene len 6,99eur za 700ml fľašu.

MAGULA PORTUGAL CLASSIQUE 

Modrý Portugal patrí od nepamäti medzi typické suchovské odrody. Je to však pestovateľsky dosť náročná odroda, ktorá citlivo reaguje na klimatické podmienky daného ročníka. Starý vinohrad vo Vlčej doline, ktorý bol prvý rok v konverzii na ekologické vinohradníctvo, priniesol dokonale zdravé hrozno výnimočnej kvality.

Skvelý ročník 2012 s relatívne nízkymi zrážkami a s prekrásnou slnečnou jeseňou dal zrod mimoriadne krásnemu a zdravému Portugalu s plnou bohatou chuťou a celkom slušnou cukornatosťou. Kvasenie bolo po týždni ukončené ale mladé víno sa ponechalo ešte 10 dní v kontakte so šupkami. Samotok aj víno z preša sa scelili v tanku. Vzhľadom na teplé a slnečné počasie sa kyselina jablčná odbúrala už vo vinohrade, takže po pár dňoch bolo mladé víno vyčistené a stiahlo sa do vyvínených barikových sudov, kde vyzrievalo 12 mesiacov. Vzhľadom na minimálne sírenie je obsah celkovej síry v tomto vínku iba 77 mg/l, z toho dôvodu je vhodné aj pre ľudí citlivých na obsah oxidu siričitého.

Víno má potenciál na ďalšie vyzrievanie vo fľaši kde sa bude ďalej harmonizovať a “vyhladzovať”.

Charakteristika vína:
Pôsobivá tmavo-rubínová farba. Jeho príjemná odrodová ovocnosť a svieže kyselinky sa harmonicky rozvinuli počas 12 mesačného vyzrievania vo vyvínených dubových sudoch.
Gastronómia:
Skvelé gastronomické víno ako aj príjemný spoločník na radostné popíjanie s priateľmi. Skúste s jahňacinou či kozľacinou na bylinkách.
AKCIA PLATIA V KUBBO SELECT a v DVA DVE (www.dvadve.sk) do konca februára! Akcie nieje možné kombinovať s inou akciou.

 

Recent Related Posts