November s KubBo Select: Single Malt Whisky

Ako krásnejšie si vychutnať príchod jesene ako s pohárom kvalitnej Single Malt Whisky zo Škótska.

Len v mesiaci november Vám k vybraným Single Malt Whisky ako darček pribalíme ochutnávkový kupón v hodnote až 10eur, ktorý môžete využiť v našom ochutnávkovom bare DVA DVE na Kuzmányho 1 v Košiciach.
Akcia začína od 7.11.2016 a trvá do 30.11.2016 alebo do vypredania zásob.

Vybrať si môžete z týchto Single Malt Whisky:
Strathisla 12ročná
Strathisla 12 YO – Strathisla má dlhoročnú povesť vynikajúcej škótskej whisky, ktorej kvalitu odborníci oceňujú ako “najlepšie utajované tajomstvo skutočných znalcov”.

Ide o jednu z najstarších destilérok v Škótsku a vôbec najstaršiu v oblasti Speyside, ktorá je “srdcom” škótskej whisky. Strathisla dáva základnú kostru ikonickej  blended whisky Chivas Regal.

Vo vôni aromatika plná citrusov, ovocia a sladu. V chuti Vás prekvapí zmes ovocného sirupu, koláča z marhúľ a sladu. Jednoducho dokonalá!

The Glenlivet Founders Reserve
Founder’s Reserve  bola vytvorená ako odkaz zakladateľa pálenice George Smitha a jeho vízii o delikátnej škótskej sladovej whisky.

Founder’s Reserve je charakteristická klasickým chuťovým profilom pálenice a perfektne vybalancovaná ovocnými tónmi, doplnenými o hladkú sladkosť sudov prvého plnenia z amerického dubu, ktorá prechádza do chuti mliečnej čokolády. Výsledkom je škótska sladová whisky s neuveriteľne jemnou chuťou, pre ktorú bol tiež vo svojej dobe pán George Smith oceňovaný a uznávaný.

Po novom sa na fľašiach objavuje časť histórie pálenice – The Packhorse Bridge, most ktorý vedie cez rieku Livet. Ikonu nájdeme na hrdle a na darčekových boxoch. Podčiarkuje kultový status pálenice “Single malt whisky, ktorá to všetko začala”. The Glenlivet je od roku 1824 najstaršou licencovanou pálenicou v Škótsku.

 

Aberlour 12ročná
Aberlour bola založená v roku 1879, nachádza sa v oblasti Speyside.  Plná, korenistá a zvodne sladká. Táto dvanásťročná single malt whisky je nádherným príkladom toho, ako sa výrazné ostrý, citrusový charakter whisky Aberlour obratne zjemňuje dvojakým zrením. Použitie tradičných dubových sudov a sudov po sherry dodáva whisky zrejúcej v nich tú správnu jemne vyváženú chuť.

V roku 2016 destilérka Aberlour získala najprestížnejšie ocenenie WHISKY DISTILLERY OF THE YEAR od International Whisky Competition. Súčasne ocenenie získala aj whisky Aberlour 12r. – “Best Single Malt Scotch 12 Years”.

Scapa Skiren
Orkneje sú najvzdialenejšími zo všetkých liehovarov whisky v Škótsku. Práve tu sídli Scapa, výrobca jemnej čistej sladovej škótskej whisky už od roku 1885. Práve tento drsný kraj, formovaný divokým a nič neodpúšťajúcim severným Atlantickým oceánom a Severným morom, dodáva liehovaru Scapa jedinečný charakter. Vďaka tomu, že tento liehovar je malý – skutočne je to jeden z najmenších liehovarov v Škótsku – sú všetky sladové whisky vytvorené v spoločnosti Scapa čisté sladové whisky.

Skiren, nový člen radu Scapa z roku 2015, je pekne medová čistá sladová škótska whisky, ktorá sa destilovala v jedinom zvyšnom funkčnom kotle Lomond Still používanom v Škótsku pri výrobe whisky. Zrela v prvýkrát plnených amerických dubových súdkoch, čo prinieslo na stôl veľa vanilkových a medových tónov. Názov pochádza zo starej nórčiny a znamená „trblietavá jasná obloha…

Degustačný kupón v hodnote 10eur si môžete uplatniť do 31.12.2016 v ochutnávkovom bare a obchode DVA DVE na Kuzmányho 1, v Košiciach. www.DVADVE.sk

Recent Related Posts