Vína mesiaca august 2023 v Kubbo Select

Aj tento mesiac sme si pre Vás pripravili vybrané vína v zvýhodnených cenách!

Víno mesiaca: Letný výber - zvoňte letu v chvíľach vína – neodolateľná ochutnávka letných pôžitkov!

letný výber

V zvýhodnenej ponuke nájdete tieto vína:

 • Bott Frigyes Sauvignon Blanc - Dominuje kvetinovo citrusová linka s dotykmi bieleho ovocia, bielych kvetov a minerálov. Výborné k darom mora, rybám, lososovému tataráku či špargľovému rizotu. Svojou plnosťou zvládne i kuracie na citrusoch prípadne teľacie frikasé.
 • Pivnica Čajkov Vulcanica - V tomto víne sa spája ľahkosť, sviežosť a mladá „drzosť“ Leánky s hĺbkou, mineralitou a serióznosťou Pinotu. V chuti sa odráža korenistosť, temperamentné kvasnicové tóny a jemná ovocnosť lesných jahôd a marhúľ. Skvele funguje s bielymi rybami ako napr. jeseter na masle a bylinkách.
 • Tinazzi Duca Delle Corone Rosato Primitivo - Rosé bledoružovej farby. Vo vôni prevládajú čerešne a granátové jablko s jemnými kvetinovými tónmi. Chuť je svieža, guľatá a harmonická s dlhým ovocným záverom. Skvelá voľba k morským plodom alebo cestovinám.
 • Marvla Tindo Eggsperiment - Betonové vajce ako cesta k nájdeniu najdokonalejšieho tvaru v prírode. Čistá vulkanická varianta vína, ktoré sa samo rozhodlo čím chce byť. A keďže je každý rok jedinečné, musí byť aj “eggsperimentálne”. Skvelý spoločník k ľahkým predjedlám a nátierkam, grilovanému bielemu mäsu, zelenine, či k risottu.
 • Tinazzi Generation F79 Primitivo Manuria - Sýto červená farba vína s aromatikou zrelého červeného ovocia ako čerešňa a slivka s korenistými tónmi, najmä škoricou. Hrejivé, plné, s perzistentným a intenzívnym záverom. Primitivo sa najlepšie kombinuje s grilovanou zeleninou, cestovinami, pizzou Rustica, bolonskými špagetami, cestovinami Puttanesca, baklažánovým parmezánom, hamburgermi alebo jahňacím kari.
 • Víno Velkeer 0,75l Riesling Barrel- Sýtejší odtieň reduktívnej zelenkavej farby. So vzduchom aj tropické tóny ananásu rozkvitnutej lipy a náznak broskyne. Plne telo s výraznou chuťou a aciditou. V závere sa objavuje limetková šťava a typická rizlingová acidita. Výborne ladí ku krémovému risottu, ľahkým úpravám rýb alebo k avokádovému šalátu.

 

V zvýhodnenej cene nájdete v mesiaci jún v Kubbo Select aj tieto vína.

Odroda mesiaca: Pinot - Elegantná chuť vína.

pinot

 • Pivnica Čajkov Pinot Gris 2021 GODFATHER - Víno bolo vyrobené tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno nebolo čírené ani filtrované, tvorenie sedimentu je prirodzená vlastnosť vína a neznižuje jeho kvalitu. Ozvláštni akékoľvek jedlo- husté zeleninové polievky, risotto, cestoviny s hubovýmmi omáčkami, až po biele alebo jemne červené mäso- hydina, teľacie.
 • Brhlovce Pinot Noir 2019 - Svieži a elegantný Pinot noir – Surreal je o magickom momente, o hranici medzi snom a realitou. Vo vôni sa objaví kôstkové ovocie, čerešne. Chuť je excentricky elegantná, pretrváva sviežosť a len veľmi mierna trieslovina. Ideálna kombinácia s červeným mäsom alebo cestovinami s rajčinovým základom.
 • Mea Grati Pinot Noir Rose - Víno sýto ružovej farby s pôsobivou vôňou bobuľového ovocia s tónmi malín a neskorých červených ríbezlí. V chuti je lahodná, elegantná ovocnosť osviežená harmonickými kyselinami.Skvelá voľba k predjedlám, hubovému rizotu, rybacj polievke, grilovaným rybám.
 • Krásna Hora Pinot Noir - Krásne víno s tónmi červeného ovocia a bylín s bohatým a hodvábnym záverom. Výborné s jemnejším mäsom, či ťažšími rybami. Odporúčame langoš s bravčovým ragú.
 • Cantina Terlan Classici Pinot Grigio - Intenzívna slamovo žltá farba. V elegantnej vôni strednej intenzity dominujú tóny hrušiek, zrelých žltých jabĺk, liči, grepu a bielych kvetov spolu s jemným kvetinovým dotykom čerstvo pokosenej lúky. Bohaté, no zároveň veľmi jemné a zamatové víno s dlhým pretrvávajúcim záverom. Skvelý partner k údeninám a sušeným mäsovým špecialitám.

 

Recent Related Posts