Rum vs. Tequila – Júl 2024 v Kubbo Select

Júlová otázka znie: Rum alebo Tequila?

rum_vs_tequila

ANGOSTURA 1824 40 %
Angostura 1824 Limited Reserve je zmes najjemnejších rumov pozbieraných osobne master blender-om z vybraných sudov. Tieto rumy zrejú najmenej 12 rokov v sudoch z amerického dubu po bourbone. Má bronzovú farbu. Vôňa je bohatá na arómu vanilky, medu, korenia a koňaku. Chuť prezentuje med, ovocie, čokoládu, korenie a bylinky.

MULATA 15 38%
“Kubánska klasika: bohatá, komplexná, s príjemne pretrvávajúcou dymnosťou.”
Predstavujeme vám „Añejo 15 Años“ z liehovaru Mulata na Kube, 38 % ABV rum destilovaný z melasy pomocou kolónovej destilácie a zrejúci 15 rokov. Tento kubánsky drahokam ponúka lákavú vôňu vanilky, hrozienok, karamelu a drevitosti, pričom dopraje vašim chuťovým pohárikom príjemnú paletu chutí karamelizovanej, svetlej, vanilky, tmavej čokolády a sladkosti. Podľa členov komunity RumX je Añejo 15 Años považovaný za potešujúceho popíjača pre nováčikov, ako aj za solídny mixér na koktaily. Vďaka
svojej komplexnosti a všestrannosti je tento rum povinnou skúškou pre nadšencov rumu, ktorí hľadajú klasický kubánsky zážitok.

RON ALEGRO 40%
Ron Alegró XO je osviežujúci rum pochádzajúci z tropickej Dominikánskej republiky.Tento rum zrel v ex-bourbon dubových sudoch a strávil v nich približne 8 rokov. Bol destilovaný pomocou Column Still. Výsledkom je jemný mäkký rum s príjemnými náznakmi vanilky, spáleného dreva a tabaku.

TAKAMAKA EXTRA NOIR 43%
Takamaka Extra Noir je zmes melasového rumu destilovaného v nádobe a stĺpca, nasiaknutého francúzskym dubom a následne lisovaným francúzskym drevom a drevom ex-bourbon. Nakoniec sa necháva rum 60 dní usadiť v sudoch od francúzskeho trstinového rumu. Destilérka dnes funguje na statku La Plaine St. André, ktorý založil v roku 1792 Jean Francois Jorre de St. Jorre a pôvodne sa tam pestovala škorica a pačuli a používali sa pece copra (pece na sušenie, napr. na extrakciu kokosového oleja). Názov Takamaka je rovnako autenticky “seyschellský”. Je odvodený od pôvodného stromu Takamaka, ktorého drevo je robustné a silné (ako Rum Takamaka) a tieto stromy väčšinou lemujú pláže (rovnako ako bratia d’Offayovci). Takamaka je nielen krásny strom, ale tiež rovnomenná pláž s bielym pieskom – Anse Takamaka na hlavnom ostrove Mahé.

RON ABUELO 12 ročný 40%
Dvanásťročný panamský tmavý rum od spoločnosti Ron Abuelo. Dozrieva v sudoch od whiskey, ktorá mu dodáva zreteľnú sladkú vanilkovú chuť. Tento 12-ročný rum bol uvedený na trh v roku 2009, je elegantný, ľahko dymový a bohatý. V tom istom roku bol ocenený zlatou medailou v degustačnej súťaži Ministry of Rum Tasting Competition.Vona a chut sladka a vanilkova.

RUM BARRUM RESERVES CLASSIC VINTAGE 2018 0,7L 40%
Ide o 7-ročný rum na báze melasy (zo stĺpcového destilátu) zrejúci v nových sudoch z francúzskeho dubu, čo mu dodáva silu a silu. Pre tento remeselný sortiment je ročník Vintage rokom, kedy sa rum vyberie zo sudov a potom sa plní do fliaš.

RUM BARRUM SINGLE SPICED VANILLE 0.7l 40%
Ide o mladý rum na melase z Maurícia s hladkou, ľahkou a elegantnou chuťou. Je obohatený o najjemnejšiu prírodnú vanilku Bourbon.
Vôňa: vanilky, hnedého cukru, medu a karamelu.Chuť: kakaa, ďatle, kávy a zázvoru. Záver: jemného korenia a melasy.

BARRUM LIMITED EDITION BARRELS 42%
Exkluzívna limitovaná edícia tmavých silných a výrazných rumov namiešaná na Mauríciu. Rumy zreli v sudoch 46 a 51. V rámci edície vzniklo iba 1741 fliaš. Barrum Limited Edition Barells ponúka bohatú chuťovú paletu s jemnými tónmi duba a odtieňmi korenia, karamelu a ovocia, spolu s príjemnou a výraznou vôňou čokoládového fudge a korenín.

NOCHINO RUBY BITTER A SWEET 0% ALKOHOLU
Pre všetkých, ktorí si chcú užiť leto a skvelý drink s 0% promile. Obrátili sme svet barovejkultúry na ruby a prinášame prvý slovenský nealkoholický aperitív Nochino Ruby Bitter & Sweet. Obsahuje 21 druhov byliniek a korenia a jeho sladká chuť predstavuje perfektný áklad pre miešané letné drinky. Skvelý večer s drinkom tak môže byť aj bez alkoholu. Zaujímavá je aj lahodná horkosť, ktorá pripomína horkosť grepových alebo citrónových kôr. Tento komplexný nealkoholický likér dotvárajemná kyslosť, ktorá je v dokonalej harmónii s dominantnou sladkosťou. Finiš je prekvapivo dlhý, na jazyku pretrváva sladká ovocná senzácia spolu s jemným korenistým podtónom.

TEQUILA 3 JOSES BLANCO 0.7L 40%
Tequila je vyrobená z modrej agáve. Hladká, vyvážená chuť tequily s tónmi sladkého ovocia a korenia sa výborne popíja čistá, na ľade ako shot alebo v koktejle.

TEQUILA 3 JOSES REPOSADO 0.7L 40%
Vychutnajte si bohatú, jemnú chuť tequily 3 Josés Reposado, vyrobenej zo 100 % modrého agáve. Táto tequila sa môže pochváliť zemitým chuťovým profilom, ktorý je rovnako jedinečný ako vy! Je dokonale vyzretá a nesie v sebe hĺbku, ktorá na vás určite zapôsobí.

TEQUILA TEQUILA CASE AZUL PLATA 0.7L 40%
Pred 25 rokmi tvorcovia tejto značky mali sen – zdieľať čaro mexickej kultúry so svetom. Začalo sa to ikonickou karafou – jedinečným výtvorom vyrobeným rukami mexických remeselníkov. Meno značky sa zrodilo z prirodzenej podstaty. Clase Azul – modrá ako agáve, z ktorej je vyrobená, a ako farba prvej karafy Reposado. Aby umožnili tvoriť vynikajúce výtvory, v roku 2007 založili Tradición Mazahua – keramickú dielňu, kde sa remeselníci Clase Azul venujú vytváraniu karáf, ktoré sú poctou mexickej kultúre.

Clase Azul Tequila Plata Kosher 100% Agave
Táto tequila je verným zobrazením agávy. Jasná, žiarivá, svieža. Remeselné spracovanie vytvára hladké neodolateľné tóny s nádychom sladkosti. Má čistú svetlú farbu so striebornými odleskami. Ľahké až stredné telo. Jej vôňa oplýva sviežim pomarančom, citrónovou trávou a mätou. Nasledujú náznaky vanilky, zeleného jablka a zeleného čaju. V chuti dominuje vanilka, meyer citrón, čerstvá mäta a nádych zelenej guavy. Ideálne je vychutnať si ju čistú. Je vznešeným zážitkom pre zmysly. Hodí sa k bielej rybe marinovanej s citrusmi, k čerstvým syrom (panela, mozzarella), ku niektorým vyzretým syrom ako Grana Padano (so cherry paradajkami a chimichurri – koriander, oregano a bazalka) a ku zrelým jahodám s bielou čokoládou.

Recent Related Posts