Takamaka – Rum z iného sveta na Slovensku

Takamaka je rodinná destilérka zo Seychell (jediná), za ktorou stoja bratia Bernard a Richard D’Offay, ktorý nadviazali na tradíciu destilovania rumu svojho starého otca. Orientácia na kvalitu, vyhýbanie sa pridávaniu farbív, sladidiel a dochucovadiel, prináša svojim zákazníkom naozaj chuť poctivého rumu “bez kompromisov”.

Objavte ich klasickú radu ideálnu na podávanie do drinkov, alebo si vychutnajte prémiovú radu St.André, ktorá najlepšie chutí bez ľadu v degustačnom tulipánovom poháriku.

V mesiaci JÚL a AUGUST vám k vybraným Takamaka rumom pribalíme Takamaka Blanc v cene viac ako 14eur!

St.Andre séria:

Takamaka Extra Noir Rum 43%

Blend rumov destilovaných v medenom destilačnom kotlíku “pot still” a v kolóne. Rum zrel v sudoch po francúzskom rume a burbóne po dobu 2mesiacov. Rum z kategórie “pressed rum”, – metóda kedy aj mladý rum vďaka lisovaniu s macerovanými dubovými hoblinami získa plné telo a chuť. Rum neobsahuje žiadne pridané farbivo.

Charakteristika: rum s plným telom, ktorý v sebe nesie “funky” esterové tony a korenisté zložky z francúzskeho dubu a vanilkové tony zo sudov po burbóne.

Rum bez pridaného cukru, nefiltrovaný za studena. Ideálny spoločník do drinkov alebo na samostatné popíjanie.

Takamaka Zepis Kreol

Rum, ktorý v sebe spája character lokálnych korenín zo Seychell a dubového sudu. Kombinácia “pot still”rumu a melasového rumu z kolóny. Rum maceroval s výberom lokálnych korenín predtým ako bol vylisovaný s pridaním dubových hoblín zo sudu po merlote. V závere zrel 2mesiace v sudoch po burbóne spolu s 8ročným rumom z legendárnej Foursquare destilérky z Barbadosu. Blender Steve strávil nespočet hodín cestovaním po ostrovoch Mahé, Praslin a La Digue s cieľom návštevy lokálnych pestovateľov korenín a nájdením tých pravých chutí.

Charakteristika: rum s plnou chuťou s tónmi škorice, muškátového oriešku, klinčekov a zmesov korenia “quatre epicés” so štipkou ostrovnej sladkosti.

Rum nebol dofarbený a neobsahuje žiadne umelé dochucovadlo.

Takamaka PTI Lakaz 45,1%

Jedinečný dôkaz, ako výrazne vie ovplyvniť zrenie na Seychellách finálnu podobu rumu. V rume sa spája “pot still sugar cane rum” (rum zo šťavy z cukrovej trstiny), ktorý zrel v sudoch po portskom vine s melasovým rumom z kolóny, ktorý zrel v sudoch po burbóne po dobu 3rokov. V závere spoločne zrejú s 8ročným rumom z Foursquare destilérky z Barbadosu, čím sa vytvára dokonalé spojenie chutí a rozdielných rumových charakterov.

Sugar Cane Rum tradične destilovaný v medených destilačných kotlíkoch “pot still”, ktoré prinášajú destilát plný chutí. Pri zrení boli použité 4 druhy sudov. Do fliaš je rum plnený o krásnej sile 45,1% bez pridania cukru alebo akéhokoľvek farbiva. Rum nie je filtrovaný za studena.

Charakteristika: Rum plný ovocných tónov, najmä sušených marhúľ, s dotykom badiánu a sušených kakaových bobúľ. Naozaj komplexný rum s korenistým suchým dlhým záverom.

Takamaka Grankaz

Rum skvelo reprezentujúci Seychlleský terroir. Tradične v „pot still“ kotlíkoch destilovaný „sugar cane rum“ zreje v stredne vypálených sudoch po burbóne pod dobu 3rokov aby sa nasledne spojil s 8ročným melasovým rumom z kolóny z destilérky Foursquare z Barbadosu. Plnený na krásnych 45,1%, bez pridaného cukru alebo farbiva!

Charakteristika: Herbálne tóny s florálnou arómou s jemným vanilkovým dotykom, plný tónov vareného ovocia s butterscotch. Naozaj komplexný rum s viacerými vrstvami a dlhým dubovým záverom.

Základná rada Takamaka:

Kubbo Select je oficiálny dovozcom rumov Takamaka na Slovensko.

Recent Related Posts