Vína mesiaca júl 2022 v Kubbo Select

V mesiaci júl sme si pre Vás pripravili v zvýhodnených cenách tieto vína:

1. Vína, ktoré poznáte z festivalu Víno je Odpoveď (viac info nižšie) – potešíme milovníkov oranžových vín, šťavnatého sauvignonu ale aj netradičných rezistentných odrôd PIWI!

2. Vína mesiaca: “Pét Nat a bublinky” (viac info nižšie) – objavte čaro prírodných šumivých vín, nebojte sa noblesného kalu, korunkového “pivného” uzáveru – Pét naty v sebe ukrývajú mladícku radosť a bezstarostnosť

 

Viac info:
1. Vína, ktoré poznáte z festivalu Víno je Odpoveď

 • Korvin Sauvignon Blanc 2021 - Krásne minerálny Sauvignon blanc plný tónov zrelej broskyne. Jeho krása spočíva v mineralite z tufových pôd zo Štiavnických vrchov, ktorá predstavuje jeho terroirový charaker. Na jazyku egreše. Gastronómia:Skúste s grilovaným bielym mäsom, alebo rybami. Poteší pri šaláte s kozím syrom. Akciová cena: 7.99eur
 • Z Winery Devín (Želovce, “orange wine”) - Víno macerovalo 14 dní na šupkách. Toto harmonické víno si Vás podmaní zlatožltou farbou, príjemnou arómou a korenisto medovou chuťou. Gastronómia: Ideálny spoločník ku grilovaným kuracím prsiam alebo k syrom s modrou plesňou.
 • Braňo Bahna Terrasen - Rizling Vlašský (Svätý Jur, “orange wine”) - Výraznejšia vôňa s dominanciou zrelého jablka, hrušky, dule, čajové výluhy, mineralita. Stredne plné, taníny obohacujú stavbu a štruktúru, výborná šťavnatosť. Víno na začiatku svojej cesty. Dlhší pretrvávajúci záver. Gastronómia: Oranžový vlašák sa bude skvele hodiť k náročnejším úpravám stredne ťažkých rýb, plodov mora, bielemu mäsu či teľacine.
 • Víno Hladký Cuvée Resistant (PIWI odrody: Laurot, Nativa, Cerason, Merlan, Skalica, červené suché)Svieže a ľahké víno s podmanivou vôňou lesných černíc, ruží a plnou ovocnou chuťou, v ktorej dominujú tóny tmavej ríbezle a drobného čierneho ovocia. Víno je pomenované na počesť spolku Resistant. Gastronómia: Skvelý spoločník k červeným cestovinám, jemnejším úpravám červeného mäsa a pernatej divine.
 • Slobodné vinárstvo Hopera (chmelené víno zo Zemianskych sadov) – sauvignon blanc maceruje na šupkách a na divokom chmele, ktorý sa ručne zbiera neďaleko Majera. Chuť Hopery je nezameniteľná a každý, kto víno ochutnal, sa knemu verne vracia. Gastronómia: Vynikajúce víno k jedlu s bielym mäsom, k sladkovodným rybám, sushi či teľacine.

2. Vína mesiaca: “Pét Nat a bublinky”

 

 • C Winery Ardea Pét Nat (100% Rizling rýnsky, šumivé biele suché, Strekov) - Citrusovo-minerálne osvieženie s krásnou dochuťou zrelého hrozna. Primárna fermentácia prebiehala priamo vo fľaši, vína neboli filtrované, práve sediment im dáva chuťovú bohatosť a „explozívnosť“. Gastronómia:Výborne rozumie s rybami, šalátmi a morskými plodmi. Neváhaj si ju vychutnať s ľadom.
 • Pivnica Čajkov Red Gull (Čajkov, šumivé suché) - Malinovo-jahodová limonáda s výbornou aciditou a divokým nádychom kvasiniek a sopečného popola, ktorý pripomína slaný karamel. Na nose i jazyku koše červeného ovocia, maliny, jahody, kôstkoviny a červené ríbezle. Gastronómia: Skúste k rybám, darom mora s rajčinovou omáčkou, červeným cestovinám či pizzi, Podávajte vychladené!
 • Marvla Tindo Sedimental kapitol #4 Rizling vlašský z Levíc (šumivé suché) - Jemné perlenie, intenzívna ovocná vôňa s dominanciou broskyne, marhule a zrelej žltej hrušky. V chuti suché, mierne krémové, mimoriadne šťavnaté a svieže. Pri otváraní nestrieľa, ale vyšumuje, majte pripravený pohár :)
  Gastronómia: Najlepšie chutí s chlebíkom s maslom a soľou, nebojte sa ho párovať k rybám a šalátom, výborne si rozumie aj s bryndzou4
 • Sui Nui Prosecco Rosé BRUT DOC (87% Glera, 13% Pinot Noir) - Hravé, elegantné a vyvážené Rosé. Saténová pena a intenzívna florálna aróma bielych a červených kvetov doprevádzaných ovocnými tónmi ako sú jablko a hruška typické pre odrodu Glera. Pinot Noir zase dodáva náznaky jahôd a malín.
  Gastronómia: Skúste k menej mastným údeninám či šunkám, k antipastám na báze darov mora, k lososovi.
 • Sui Nui Prosecco BRUT DOCG – Bohaté osviežujúce prosecco z rodiného vinárstva Sui Nui plné tónov ovocia, ktoré v pohári zaujme jemnou krémovou penou. Vo vôni dominujú elegantné tóny ruže a jazmínu prelínajúce sa s ovocnými dotykmi zlatého jablka a exotického ovocia ako banán a ananás. Gastronómia: Perfektne sa hodí k darom mora, rybám, rizotám či zeleninovým jedlám.

Na zdravie priatelia!

 

Recent Related Posts