Vína mesiaca MÁJ 2024 v Kubbo Select

Príjemná chuť jarného rozkvetu.

majovy_vyber

SLOBODNE VINARSTVO SMETANA 2021

100% Veltlín zelený.
Hrozno zberané z vinohradov vedených v BIO-režime s prvkami biodynamiky.
Produkované tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok. Víno nebolo čírené ani filtrované.Je úžasne osviežujúca a zároveň je v jeho chuti krémovosť a stopy kvasiniek čiastočne pripomínajúce “weissbier”. Toto víno nemacerovalo na šupkách, mušt sa priamo prešoval, vínu sa doprial čas, nebolo čírené ani filtrované. Keď sa chcete preniesť v čase, toto je cesta.

Sui Nui Prosecco Superiore DOCG Extra Dry

je biele šumivé víno svetlej slamovej farby. Aroma je bohatá, ponúkajúca tóny agátu, červených jabĺk. Chuť je veľmi svieža so šťavnatou kyselinou a jemnou perlážou.
Víno je vyrobené zo 100% odrody Glera metódou Charmat, vďaka čomu si zachováva svieži ovocný charakter.
Hodí sa k predjedlám na báze syrov a olív, k morským rybám a krémovým dezertom.

TINAZZI SALVEGO ROSSO VERONA IGP

Víno vyrobené z odrôd 50% Corvina, 20% Corvinone, 20% Merlot a 10% Cabernet Sauvignon. Výsledkom je moderné víno, ktoré má silu vína z Benátok a napriek tomu ukazuje veľa šarmu a je atraktívne už v ranom štádiu. Vo vôni si zamilujete elegantné ovocie s jemne korenistým pozadím. Jemné triesloviny a perfektná vyvážená chuť robia toto víno skutočne excelentným.

sauvignon

BOTT FRIGYES SAUVIGNON BLANC 2022

100% Sauvignon Blanc.Iskrivá žltastá farba strednej intenzity so zlatými odleskami. V nádychu nečakajte explóziu expresívnych Sauvignonov z Nového sveta, v pohári sa prezentuje pomerne diskrétnou no elegantnou vôňou, kvalitný stredoeurópsky Sauvignon. Výborné k darom mora, rybám, lososovému tataráku či špargľovému rizotu. Svojou plnosťou zvládne i kuracie na citrusoch prípadne teľacie frikasé.

KRÁSNA HORA SAUVIGNON BLANC

Je tvorený z dvoch rôznych klonov tejto odrody v dvoch rôznych vinohradoch. Navyše vznikal tromi rôznymi metódami kvasenia. Časť vína kvasila v nerezových nádržiach, časť v dubovom sude a časť kvasila so šupkami. Vďaka tomu je víno skvele vyvážené a plné. Vo vôni je známy prejav citrusov, bylín a ovocia maracuja. Chuť je výrazná a dlhá. Príjemná osviežujúca kyselina ide v ruka v ruke s krémovou jemnosťou zo zrenia v dubových sudoch.

SPY VALLEY SAUVIGNON BLANC 2022

100% Sauvignon Blanc. Víno má číru svetlo-slamovú farbu s citrónovými odleskami. Vo vôni dominujú klasické “Marlborough” arómy zrelého manga, marakuje, grapefruitu, bielej broskyne a bazového kvetu. Ovocné tóny sú podfarbené dotykmi šalvie, oregana a zeleného zázvoru. Stredne plná chuť je svieža s intenzívnymi pocitom v ústach.Odporúčame podávať ako aperitív, skvelé k bielym rybám či morským plodom. Skúste so šalátmi obsahujúcimi paradajky alebo zálievky s citrónu či vínneho octu.

purus

PURUS DUNAJ 2021

Víno je rubínovej farby s jemnými purpurovými odleskami. Vôňa je najskôr trochu zastretá, ale po predýchaní v pohári  sa uvoľnia čokoládovo – višňové tóny. Dunaj má potenciál na vyzrievanie, preto zrelo 6 mesiacov v 500 l dubovom sude, čím dosiahlo uhladenie trieslovín a zjemnenie v chuti. Chuť je podobná vínam južanského typu, triesloviny sú mäkšie a dominuje aróma čerešní a černíc. Doporučujeme k tmavému mäsu na rôzne spôsoby úpravy a divina.

PURUS MOJE A TVOJE 2023

Veľmi svieže, ľahké cuvée s ovocným charakterom, prirodzene aromatické. Víno tvoria dve atraktívne odrody – Müller Thurgau a Muškát Moravský. Vôňa zaujme primárnou aromatikou muškátu, lipového kvetu a marakuje. Chuť je krásna, harmonická, stredne dlhá, jemná kyselinka dopĺňa pikantnosť a zvyškový cukor dotvára plnosť. Odporúčame: jedlá z hydiny, grilovaná zelenina, tvrdé syry aj jemne pikantné jedlá.

PURUS KUGEL VELTLINER 2022

Proces výroby sa prispôsobili mimoriadnej vyzretosti hrozna, preto Veltliner prešiel dlhšou 5 hodinovou maceráciou šupiek v lise. Nazýva sa to „skin-contact wine“. Vďaka tomu, ako aj vďaka selektovaným kvasinkám z Modry, pôdny typ „Piesok“ je tento Veltliner krásne štruktúrované víno, plné bohaté v chuti, kde si zachováva svoj nezameniteľný horko-mandľový charakter. Vyniká tiež intenzívna herbálno-ovocná vôňa ako aj intenzívnejšia farba.

PURUS KUGEL RIZLING RÝNSKY 2022 0,75l

Proces výroby je prispôsobený vyzretosti hrozna, ktoré prešlo dlhšou 20 hodinovou maceráciou šupiek v lise. Nazývame to „skin-contact wine“. Vďaka tomu, ako aj vďaka selektovaným kvasinkám z Modry, pôdny typ „Skala“, patrí medzi naše top vína. Víno je plné, intenzívne, celá aróma sa nesie v tónoch lipového kvetu,jemné citrusy a šťavnatá marhuľa

Recent Related Posts