Vína mesiaca JÚN 2024 v Kubbo Select

Víno je odpoveď!

vinojeodpoved

Papillon Gonepteryx 2022
Spojenie Tramínu červeného a Sauvignonu vytvorilo toto jedinečné víno. Fermentácia je spontánna, víno je nečírené, nefiltrované, fľaškované samospádom. Vyrobené na Slovensku zo slovenského bio hrozna, s láskou, rešpektom k hroznu a bez použitia pridaných látok.  Gastronómia: Vynikajúco sa hodí k predjedlám ako napríklad husacia paštéta. K rybám, korenistým a exotickým jedlám.

Bott-Frigyes Kadarka 2022
V pohári sa víno prezentuje višňovo-červenou farbou s purpurovým lemom k okraju pohára. Zvodná, hravá vôňa červeného ovocia, vo vôni zrelé čerešne, ríbezle, maliny, zrelé moruše, dotyky korenia a minerálov. Stredne plné telo s dobrou štruktúrou, výborne integrovaná kyselinka zvýrazňuje sviežosť a šťavnatosť. Hladké zamatové taníny umocňujú eleganciu vína. Na jazyku čistá ovocnosť, priam červené kôstkoviny a bubuľoviny, výborná piteľnosť s dlhým ovocným záverom. Gastronómia: Vynikajúce gastronomické víno. Sedia mu studené mäsové špeciality, červené cestoviny i pizza. Bez problémov zvládne ťažšie ryby, bravčové i teľacinu. Skvelé však aj samé o sebe pri posedení s priateľmi.

Pivnica Brhlovce Pinot Blanc 2022
Číra iskrivá zlatožltá farba. Elegantná postupne sa otvárajúca vôňa, vo vôni zrelé maslové
hrušky, jablká, mandle, byliny, stopy bieleho korenia. Stredne plné, v ústach elegantné a vyvážené. Svieže a šťavnaté kyselinky, jemné taníny v pozadí dotvárajú celkový charakter vína. Na jazyku zrelé žlté ovocie, mineralita. Hrozno macerovalo 7 dni na šupkách, časť vína zrela v 300 litrových francúzskych sudoch, kombinácia dreva dub a agát, zvyšok v 200 litrových dubových sudoch. Gastronómia: Dobrý spoločník pre stredne ťažké predjedlá, výborné carpaccio z tuniaka či lososa. Všeobecne ryby a dary mora, biele mäso ale i biele nie veľmi ťažké smotanové omáčky, napr. špagety carbonara.

Braňo Bahna Jantár 2021
Číra iskrivá zlatožltá farba. Vínu doprajte pár minút na nadýchnutie, naozaj to potrebuje aby odkrylo svoj pôvab. Vo vôni žlté ovocie, citrusy, sušené byliny, dotyky čaju. Stredne plná suchá intenzívna ovocno-korenistá chuť s nuansami medu, príjemná osviežujúca kyselinka, tanínová stavba dotvára štruktúru vína. Dlhá pretrvávajúca dochuť. Po zbere 20-dňová macerácia na šupkách, spontánna fermentácia, víno zrelo v dubovom sude. Gastronómia: Zvládne biele mäso, teľacinu, skvelé so sladkovodnými či ťažšími morskými rybami, skúste tiež k perkeltu zo sumca.

Vinárstvo mesiaca: Krásna Hora

krasnahora

Krásna hora Pinot Gris 2022 
Pinot Gris z troch rôznych viníc a troch rôznych klonov tejto odrody.  Pinot Gris má príjemnú arómu kvetín a vanilky, ktoré vychádzajú z rôznych spôsobov kvasenia. Pätina vína kvasila v dubových sudoch barrique a zvyšná časť v nerezových nádržiach, čo viedlo k vyváženej smotanovo-ovocnej chuti. Gastronómia: Skvelý partner k údeninám a sušeným mäsovým špecialitám. Výborné tiež k bylinkovému rizotu, ku krehkému teľaciemu mäsu či ku grilovaným rybám.

Krásna Hora Riesling 2023
Rizling vyrobený s použitím minimálneho množstva síry. Rizling s krásne zakomponovanou
kyselinkou, ktorá mu dáva vysokú “piteľnosť”. Jemne minerálny, s jasnou kyselinkou, kvetinovo- citrusovými arómami. Nefiltrovaný ponúka mohutný chuťový zážitok. Elegantný a svieži! Časť zrela v nereze a časť v dubových sudoch, časť kvasila na šupkách. Nefiltrované, nečírené. Gastronómia: Výborne sa hodí k bielemu mäsu, k sladkovodným rybám, sushi či teľacine.

Krásna Hora Anna Pet-nat 2022
Ľahké, svieže, skvele piteľné perlivé víno. Perlenie vzniklo druhotným kvasením vo fľaši
rovnako ako u sektov.  Nečírené, nefiltrované s minimálnym obsahom síry. Čiastočne vykvasené spoločne so šupkami. Gastronómia: Výborný aperitív. Skúste aj ku ľahším predjedlám, rybám a ovocným šalátom. Odporúčame grilovaný losos, či tuniak.

ROSÉ DAY

roseday

Il Palagio New day Rose 2022
Limitované edície vín Il Palagio, ktoré vlastní spevák Sting, sú nielen zberateľské, ale aj pôsobivé. Každé víno je venované piesni speváka. Vínom chce povedať úsvitu New Day (Nový deň), nové víno pre panstvo s veľkým úspechom a eleganciou. Krásna perleťovoružová farba a kaleidoskop vôní a chutí, ktoré harmonizujú v básni. Noty žltého dužinového ovocia a aromatických korenín s dlhými a harmonickými príchuťami broskýň a čerešní, ktoré dokonale ladia s trieslovinami. Gastronómia: Výborne sa hodí k darom mora, rybám a bielemu mäsu .

Miraval Rose Studio
Château Miraval je francúzske vinárstvo nachádzajúce sa v srdci Provensálska . OVOCNOSŤ, SVIEŽOSŤ a ELEGANCIA. Iskrivá presvitajúca svetlo-ružová farba. Svieža vôňa červeného ovocia s dominanciou malín a jahôd je podfarbená dotykmi grapefruitu, stredomorských bylín spolu s nuansami kvetov ruží a pivónií. V ústach mimoriadne šťavnaté, svieže a vyvážené. Na jazyku sa prelínajú tóny citrusov, ktoré sú dokonale vyvážené lahodnou minerálnou štruktúrou. Osviežujúci záver s košom ovocia a jemnou minerálnou salinitou. Gastronómia: Ideálne na romantické večery. Skúste tiež ako aperitív, s jemnými predjedlami, šalátmi, darmi mora či bielym mäsom.

SUI NUI Prosecco Rosé Millesimato Brut
Jemná svetloružová farba. Živé perlenie a perzistentná pena podčiarkujú intenzívnu arómu s tónmi bielych a červených kvetov. Tie sú sprevádzané ovocnými náznakmi ako jablko, hruška a červené ovocie, ako sú jahody a maliny. Chuť je svieža a príjemne harmonická. Gastronómia: Hodí sa ku predjedlám z údeného lososa alebo roastbeefu, k cestovinám a rizotám s morskými plodmi a k ovocným dezertom.

Recent Related Posts