VEČER S VINÁROM: PROSECCO NIGHT SUI NUI

Pozývame vás na ochutnávku prosecco vín z butikového vinárstva Sui Nui z Talianska za osobnej účasti samotného vinára Ezio Bressan.

prosecco night

Vinárstvo Sui Nui sa nachádza vo Valdobbiadene v provincii Treviso, v krajine, kde vládne Prosecco. Fascinujúce územie upravené na strmých svahoch, vhodné na pestovanie hrozna Glera a prejav hrdinského vinohradníctva. V tejto pôde a v pivnici cítiť obetavosť rodiny vinárov, ktorí sú vo vinárskom svete prítomní už štyri generácie.

Pred šiestimi rokmi prišiel zlom s oficiálnym zrodom vinárstva Sui Nui. V roku 2015 boli zakúpené vinice v San Vito di Valdobbiadene, ktoré sa stali sídlom spoločnosti, a v Pederobba. Tak sa zrodila „Sui Nui“, značka spoločnosti a miestny názov, ktorý znamená „nové pôdy“, ako oblasti sprístupnené po starovekom ústupe rieky Piave.

Dnes spoločnosť vedú traja bratia: Marcello, Ezio a Davide, ktorí sú vďaka nazbieraným skúsenostiam pripravení pokračovať vo svojich ideáloch bez toho, aby zabudli na vášeň pre svoju prácu a dušu, ktorá ich ženie zdokonaľovať sa každý deň.

Spoločne prechutnáme:

  • Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Rive di Rolle – Extra Brut (hrozno pochádza z najstrmších vinohradov!)
  • Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Brut
  • Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Extra Dry
  • Prosecco Spumante DOC Treviso Millesimato Extra Dry
  • Prosecco Spumante DOC Treviso Millesimato Brut
  • Prosecco DOC Rosè Millesimato Brut
  • La Cuvée Millesimato Extra Dry

+ prekvapenie!

KEDY: 31.5.2024 (piatok) o 19:00hod.
KDE: Kubbo Select, OC Galéria, Toryská 5, KE
CENA: 25eur (v cene ochutnávka a malé občerstvenie)

Predaj lístkov priamo v Kubbo Select, alebo online cez: https://www.remeselneprodukty.sk/vino/vecer-s-vinarom-prosecco-night-sui-nui/ 

Tešíme sa na Vás!

Recent Related Posts