Ochutnávka vín “Taliansko v pohári” – spoznajte známe vinárske oblasti Prosecco a Chianti Classico

Pozývame vás na poslednú ochutnávku vín v tomto roku. Pripravili sme si pre vás niečo naozaj výnimočné. Vydajte sa s nami s pohárom v ruke spoznávať svetoznáme talianske vinárske oblasti „PROSECCO“ a „CHIANTI CLASSICO“.

 

Spolu spoznáme a ochutnáme umenie týchto vinárstiev:

Bortolomiol

Je jedným z pilierov a hnacích motorov Prosecca.“ Prvá zmienka o tomto vinárstve sa datuje do polovice 18. storočia. Už v tej dobe sa Bartlomeo Bortolomiol venoval výrobe vína. Jeho posolstvo si dokonale osvojil Giuliano Bortolomiol, ktorý patril medzi zakladateľov Bratstva vína Prosecco. „Giuliano zasvätil svoj život práci s odrodou Prosecco, s neoblomnou vášňou a neotrasiteľnou vierou v jej potenciál. Dnes v jeho poslaní pokračujú jeho dcéry Maria Elena, Elvira, Luisa a Giuliana spoločne s ich matkou Ottaviou.

Ochutnáte víno: 

 1. Bortolomiol Prior Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG Brut – biele šumivé víno 100% Prosecco (Glera). Zbytkový obsah cukru 8 g/l.

 

Borgoluce

Je veľký ekosystém, kde sa na rozlohe 1220 hektárov nachádzajú vinice, pastviny, orná pôda, sady, kravíny, lesy. Celá produkcia je založená na filozofii biodiverzity a eko-udržateľného rastu. Starostlivosť, dôraz a rešpekt voči prírode je to čo robí produkty Borgoluce tak výnimočnými a vyhľadávanými.

 Ochutnáte víno:

 • Borgoluce Prosecco Superiore DOCG Rive di Collalto Extra Dry (2012 – biele šumivé víno) Zo strmých svahov kopcov Collalto, Borgoluce premieňa malé várky najlepších hrozien na extrémne harmonické a krásne voňajúce šumivé víno. Čaká vás chuťová senzácia. Šumivé vína Borgoluce nájdete v ponuke 3 hviezdičkovej Michelinovskej reštaurácie Le Calandre.

 

Felsina

Spoločnosť Fattoria di Felsina sa nachádza v juhovýchodnej časti oblasti Chianti Clasissico. Nadmorská výška vinohradov je v priemere 380 metrov nad úrovňou mora. Takmer všetky vinice sú obrátené na juhozápad a sú situované na dobre vetraných svahoch. Celkový výsledok daností vinohradov dáva všetkým vínam spoločnosti jednotu osobnosti a špecifickosti. Felsina sa zameriava hlavne na produkciu Chianti Classico, produkovaného zo 100% Sangiovese. Zaraďuje sa k najprestížnejším producentom Sangiovese v Toskánsku.

Ochutnáte tieto vína:

 • Felsina Rancia Riserva Chianti Classico DOCG (2009 – suché červené víno) Rancia sa už po desaťročia radí k referenčným mokom pre každého, kto chce objaviť podstatu a krásu súčasného Sangiovese z oblasti Chianti Classico. Víno sa produkuje od roku 1983 a je vyrobené výlučne vždy zo 100% Sangiovese.   zreje v barikových sudoch z francúzskeho duba 16-18 mesiacov, pričom 50% sudov je vždy nových a 50% raz plnených.
  Ocenenia: Robert Parker 94 bodov.
 • Felsina Chianti Classico Riserva DOCG (2009) – suché červené víno
  100% Sangiovese. Hrozno pochádza z vinohradov v Castelnuovo Berardenga, ležiacich v juhovýchodnej časti Chianti Classico, severovýchodne od mesta Siena. Po fermentácii víno zrelo dvanásť až šestnásť mesiacov v malých a stredne veľkých sudoch z francúzskeho duba.
  Ocenenia: Robert Parker 93 bodov.
 • Felsina Berardenga Chianti Classico DOCG
  100% Sangiovese. Chianti Classico je najdôležitejším vínom spoločnosti. Prvý ročník bol uvedený na trh v roku 1967. Hrozno pochádza z vinohradov v Castelnuovo Berardenga, v juhovýchodnej časti Chianti Classico, severovýchodne od mesta Siena. Po fermentácii víno zrelo dvanásť mesiacov v malých a stredne veľkých dubových sudoch.
  Ocenenia: Robert Parker 91 bodov.

 

Azienda Agricola LOSI

Kvalita a charakteristika (typickosť), to sú dva nosné piliere filozofie vinárstva Losi. Bolo to v roku 1870, kedy sa Losi, starobylá rodina vinárov v Chianti, rozhodla produkovať svoje vína podľa nových štandardov kvality. Stali sa obrancami Chianti Classico a postarali sa o jeho veľký nárast ku sláve.  Tajomstvo udržania sa na vrchole spočíva v možnosti s citom kombinovať prvky tradície a inovácie. Rodina Losi dbá na neustálu obnovu viníc a súbežné zlepšovanie vinárskych techník. Obnova vinohradov sa koná podľa tradícií. Sadia sa klony pôvodnej vínnej révy, ktoré boli starostlivo uchovávané a odovzdávali sa z generácie na generáciu ako rodinné dedičstvo.
Ochutnáte tieto vína:

 • Chianti Classico Querciavalle DOCG(2009) – suché červené víno
  90% Sangiovese, 10% Canaiolo Tuscane. Hrozno pochádza z historickej vinice patriacej rodine Losi, nazývanej Leccino. Víno zrelo 2 roky v 5 000 litrových dubových sudoch.
 • Chianti Classico Querciavalle Riserva DOCG (2007) – suché červené víno
  90% Sangiovese, 10% Canaiolo Tuscane. Hrozno pochádza z historickej vinice patriacej rodine Losi, nazývanej Vigna del Pino. Víno zrelo 2 roky v 2 000 litrových dubových sudoch.

KEDY: 28.11.2013 o 19:00 hod.
KDE: KubBo Select, OC Galeria, Toryska 5, Košice

Cena za osobu: 24eur
Cena pre členov KubBo Select klubu: 19eur

Počet miest je obmedzený
rezervácie: info@kubboselect.sk
www.kubboselect.sk

www.facebook.com/kubboselect

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/697533150266400/

 

Recent Related Posts